Програма радників
Програма “Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства” (Програма радників) започаткована Міністерством соціальної політики України та здійснюється канадською неурядовою організацією Stabilization Support Services завдяки фінансовій підтримці уряду Великої Британії.
Програма радників складається з мережі 30 спеціалістів, радників, які надають консультації на місцевому та національному рівнях задля вирішення проблемних питань переселенців. Програма була започаткована у вересні 2015 року як реакція на проблеми, що виникли внаслідок воєнних дій на Сході України та окупації Криму.
Своєю місією Програма вважає підтримку співпраці органів влади з громадянським суспільством задля успішного реформування соціальних інституцій та розбудови правової соціальної держави.
Цінності програми
Найвищою цінністю для нас є людина, її фундаментальні права та свободи.
Ми поважаємо гідність кожної людини.
Ми визнаємо всіх людей рівними за можливостями реалізації їхніх прав та свобод незалежно від статі, віку, расової чи етнічної приналежності, національності, соціального стану, громадянства, релігії, рівня освіти, місця проживання/перебування, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності тощо.
Ми вважаємо, що кожна людина має право на гідне ставлення до неї та на справедливий суд.
Принципи Програми
1. Верховенство права. Ми визнаємо, що ніхто не може бути вищим від закону, жодна людина не може бути покарана державою, крім як за порушення закону, що ніхто не може бути засудженим за порушення закону іншим чином, ніж у порядку, встановленому законом. Гарантовані законами права людини повинні бути захищені.
2. Конфліктно-чутливий підхід у роботі. Ми визнаємо, що чинники, які викликають та підтримують конфлікти, можуть бути різними в різних регіонах, тому, керуючись принципом “не нашкодь”, ми розглядаємо кожен регіон, кожну спільноту окремо і плануємо свою діяльність, виходячи з потреб спільноти та ситуації, що склалася саме в цій громаді. Особливо обережно ми плануємо активності щодо відновлення миру, а також діалогів між внутрішньо переміщеними особами, воїнами АТО та держслужбовцями і недержавними організаціями, які працюють з цими групами.
3. Гендерно-чутливий підхід у роботі. В роботі на всіх рівнях ми звертаємо увагу на гендерний аспект. Ми визнаємо роль жінок у процесі відновлення миру та прагнення працювати над урегулюванням конфліктів, тому ми застосовуємо принцип позитивної дії щодо жінок. У роботі ми максимально враховуємо специфічні потреби жінок і дівчат, чоловіків і хлопців, що з’являються під час конфліктів та в постконфліктний період.
4. Рівність і недискримінація. Вся наша діяльність базована на засадах рівних можливостей та відсутності дискримінації за будь-якою ознакою. Поважаючи права людини на гідне життя, ми розглядаємо кожну активність як можливість отримання послуг всіма членами громади. За необхідності, ми застосовуємо методи розумного пристосування.
Про Stabilization Support Services в Україні
Stabilization Support Services є неурядовою канадської організацію, яка з 2015 року працює в Україні, допомагаючи у розв’язанні низки проблем, пов’язаних із військовим конфліктом на Сході України та окупацією Криму, а також з організацією допомоги постраждалим на державному та місцевому рівнях.
У своїй діяльності Stabilization Support Services використовує навички і досвід фахівців різних сфер, зокрема, у програмному менеджменті, фінансовому забезпеченні, міжнародній логістиці та операціях, а також можливості міжгалузевих програм з метою підтримки розвитку України.
В українських проектах Stabilization Support Services працює спільно з урядовими установами і організаціями громадянського суспільства та підтримує діяльність уряду щодо реформування та розвитку соціальних послуг в Україні для внутрішньо переміщених осіб. Stabilization Support Services також сприяє набуттю технічних знань і зростанню професійного потенціалу працівників українських урядових установ.
Представництво організації в Україні є підконтрольне головному офісу Stabilization Support Services та діє в рамках вітчизняного законодавства задля розвитку стабільної і процвітаючої держави.
http://www.radnyk.org/105510561054-10551056105410431056104010521059.html?lang=uk