Переселенцы Черкасские Донбасские

Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Переселенцы Черкасские Донбасские

Мы переселенцы с Востока Украины. Мы Любим свою малую Родину, но сегодня Мы в Черкассах. . Наша цель - объединять усилия. Вместе сможем больше.


3 користувачів

    Юридическая помощь, законы, постановления.

    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Пт Січ 06, 2017 4:42 pm

    03 січня 2017 року Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищу раду правосуддя», як повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України. Цим документом, зокрема, внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині [b]розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу[/b]. Сьогодні, 04 січня, «Голос України» опублікував Закон України «Про Вищу раду правосуддя», отже зазначені зміни наберуть чинності завтра - 5 січня 2017 року. Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу. Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу. Таким чином скористатися кваліфікованою правовою допомогою тепер зможуть близько 1 700 000 людей – саме така сьогодні є приблизна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій (на сьогодні їх близько 275 000 осіб), іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань. Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості, що є критерієм для отримання безоплатної вторинної правової допомоги не менше 10 000 000 осіб: - по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів; - по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер. Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це уможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються в сім’ї. Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та їх структурні підрозділи – бюро правової допомоги. Правові послуги надають адвокати та штатні юристи центрів. Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції чи Координаційного центру з надання правової допомоги. Зазначені зміни до ЗУ «Про вищу раду правосуддя» набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування. пише:
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Нд Січ 08, 2017 1:19 pm

    Бюджет-2017 та інші зміни, про які важливо знати кожному
    Закони “Про бюджет України на 2017 рік” и “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” набули чинності. Юрист ВБФ “Горєніє” Олена Манько – про найважливіше для громадян.

    Прожитковий мінімум та мінімальна зарплата.
    1) З 1 січня до 31квітня залишається на рівні грудня 2016 – 1600 гривень.
    2) Мінімальна зарплата з початком року виросла. Відтепер вона складає 3200 гривень у місячному розмірі. У погодинному – 19 гривен 34 копійки.
    3) Протягом року підвищення мінімальної зарплати не передбачене.
    4) Мінімальна заробітна плата відтепер не застосовується як розрахункова величина для визначення:

    посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат;
    розміру плати за надання адміністративних послуг;
    як розрахункова величина у колективних договорах та угодах усіх рівнів


    Оплата праці. Закон України “Про оплату праці” доповнили статтею “Гарантії забезпечення мінімальної заробітної плати”. Відтепер:
    1) Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну або годинну норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
    2) При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати:

    за роботу в несприятливих умовах праці та в умовах підвищеного ризику для здоров’я;
    за роботу в нічний та надурочний час;
    за роз’їзний характер робіт;
    премії до святкових і ювілейних дат.


    3) Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, нижче за мінімальну, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.
    4) У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі норми праці, мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

    Судовий збір. Внесли зміни до Закону України «Про судовий збір». Відтепер судовий збір розраховується відповідно до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня, а не до мінімальної заробітної плати, як було раніше.

    Припинення роботи юридичних осіб у зоні АТО. Нарешті влада задалася цим питанням. Досі нема механізму припинення роботи юридичних осіб у зоні проведення АТО. І це проблема, бо закрити бізнес можна тільки там, де його відкрито.

    Питання актуальне, враховуючи те, що з 1 січня платити податки мають всі - навіть ті юрособи, які фактично не працюють та не отримують прибутків.

    Сподіваємось, що Кабінет Міністрів України поквапиться з визначенням механізму закриття юридичних осіб у зоні АТО. Зараз відомо тільки те, що він зобов’язаний це зробити.

    Міністерству фінансів України надано право використовувати персональні дані про осіб, що містяться в різних Реєстрах: демографічному, актів цивільного стану, юридичних та фізичних осіб-підприємців тощо.

    Таке рішення пояснюють необхідністю здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, моніторинга достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та своєчасного і в повному обсязі отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» за контактами безоплатного Віртуального правового центру:

    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh

    Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
    Kyivstar: 068 569 93 06,
    MTC: 066 355 52 46,
    Lifecell: 073 106 34 67.
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Вт Січ 10, 2017 8:43 pm

    Відтепер пільги можна забирати готівкою
    Відтепер пільги можна забирати готівкою

    Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” набув чинності разом із законом “Про бюджет України на 2017 рік”. Серед новинок – відтепер деякі пільги можна отримувати у грошовому еквіваленті. Але у розмірах та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.

    Про які пільги йде мова. Це пільги, передбачені наступними законами України:

    "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
    "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
    "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні";
    "Про жертви нацистських переслідувань";
    "Про охорону дитинства";
    "Про соціальний захист дітей війни";
    "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист";
    "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";
    "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні";
    "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні";
    "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".


    Конкретніше, це пільги:

    для оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг, користування паливом, скрапленим газом, телефоном та послуг із встановлення квартирних телефонів;
    для оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту;
    для оплати пального, ремонту, технічного обслуговування автомобілів та транспортного обслуговування;
    оплата пільгового одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення за рецептами лікарів, зубопротезування;
    для забезпечення санаторно-курортним лікуванням з компенсацією вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад;
    пільгового капітального і поточного ремонту власних жилих будинків і квартир.


    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» за контактами безоплатного Віртуального правового центру:

    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh

    Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
    Kyivstar: 068 569 93 06,
    MTC: 066 355 52 46,
    Lifecell: 073 106 34 67.
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Нд Січ 15, 2017 3:23 pm

    Каждый украинец имеет право на бесплатные 2,28 га земли: пошаговая инструкция
    12.01.2017

    Мне нравится

    Каждый совершеннолетний гражданин Украины имеет право бесплатно приватизировать пять участков земли под разные цели: строительство дома, гараж, садоводство, личное сельское хозяйство и для строительства дачного дома.

    По словам экспертов, государство не будет долго раздавать землю, пишет Сегодня.

    Как получить положенный по закону участок и почему украинцы не спешат приватизировать землю?

    Сколько земли могут получить украинцы

    С достижением 18-ти лет каждый гражданин Украины может бесплатно получить пять участков земли. В общей сложности можно бесплатно приватизировать 2,28 га.

    Согласно статье 121 Земельного кодекса Украины, государство может передать гражданину не больше двух гектаров для ведения личного сельского хозяйства, для ведения садоводства – не больше 0,12 га. На строительство жилого дома в городе и селах выделяют разные площади земли, в селе можно получить не больше 0,25 га, в поселках – не больше 0,15 га, а в городе – 0,1 га. Для дачного строительства в законе предусмотрено не более 0,1 га и для гаража – не больше 0,01 га. Бесплатно приватизировать можно каждый из видов участков только один раз, не зависимо от того, есть ли земля у членов семьи.Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 ______-01Куда обращаться

    Получить участок земли можно в любом регионе страны и это не зависит от места жительства. Для ее приватизации необходимо найти свободный участок. В зависимости от того, где он находится – в пределах города, села, или района, в те органы самоуправления и нужно обращаться. Если земельный участок за пределами населенного пункта, нужно идти в территориальное отделение Госгеокадастра – обычно это земли для ведения садоводства или личного сельского хозяйства. Сама земля ничего не будет стоить украинцу, но оформление документов потребует трат.

    «Землю получить возможно, но на это нужно выделить определенную сумму. В принципе, земельный участок можно приватизировать за 3-5 тысяч гривен. И это не взятка, а расходы на землеустроителя, который должен разработать техническую документацию», – отмечает юрист по земельным вопросам Кирилл Левтеров.

    Процесс приватизации земли – не простой из-за бюрократизации. Прежде чем получить Свидетельство о праве собственности на участок придется побегать по кабинетам чиновников.

    «Примерно весь процесс может занять от шести месяцев до двух лет. Хотя на самом деле, этот процесс должен занимать меньше, например, для участников боевых действий на Донбассе самый короткий срок – 45 дней. Все очень зависит от скорости бега за чиновниками», – добавляет юрист.

    Но перед обращением необходимо конкретно знать, где находится земля и свободна ли она. Проще всего найти участок в селе, чем в городе.

    «В селах значительно проще получить землю, чем в городе. Все очень зависит от ликвидности земли – чем менее ликвидная земля, тем проще ее получить», – советует юрист по земельным вопросам Кирилл Левтеров.

    Проверить, свободна ли земля можно: на сайте «Публичная кадастровая карта Украины», отправить официальный запрос о предоставлении публичной информации в местные органы власти или Госгеокадастр.

    Процедура получения земли

    Зная, какой участок свободный и можно ли его приватизировать, нужно подать заявление в орган местного самоуправления. В нем должны быть указаны примерный размер земельного участка, его целевое назначение. Также необходимо приложить к нему карту или графический рисунок, где указано месторасположение земли. По закону рассмотреть заявление должны в течении месяца.

    Получив согласие сельсовета или мэрии, можно начинать разработку проекта по отводу земли. Этим занимается землеустроительная организация – за их услуги придется заплатить от 2000 до 10000 грн. Сама разработка технической документации землеустроителями может занять от полугода до года времени.

    Далее с проектом отвода земли следует обратиться к территориальному органу Госгеокадастра Украины с заявлением о государственной регистрации земельного участка. Обычно это делает землеустроительная организация, с которой заключался договор. Если все документы в порядке и проект составлен правильно, в течении двух недель кадастровый регистратор выдает выписку из Государственного земельного кадастра о земельном участке с указанием в нем кадастрового номера.

    С этой выпиской и экземпляром проекта землеустройства необходимо вернуться к распорядителю землей – местному совет или администрации. Они утвердят проект и зарегистрируют в Министерстве юстиции право собственности. После этого совет или администрация принимает решение о передаче в собственность земли с указанием площади и ее размещения.

    Чтобы получить последний документ – Свидетельство о праве собственности на земельный участок, нужно обратиться с заявлением о госрегистрации в Укргосреестр или к регистратору Госгеокадастра. Заявление может рассматриваться на протяжении 14 дней.Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 __editПочему украинцы не идут за землей

    По словам экспертов, после принятия Земельного кодекса, который гарантирует право каждого гражданина на землю, первую волну желающих приватизировать участок остановила бюрократия, которая в итоге породила коррупцию и мифы о том, что получить землю законным путем невозможно. По словам юриста по земельному праву Кирилла Левтерова, на практике девятерым из 10 не удается пройти весь процесс от начала и до конца, и приватизировать землю.

    «Система приватизации, которая сформировалась в начале 2000-х, предвидела, что в Украине есть большое количество земли. Как и любая административная процедура, где распорядителем является государство или местные органы власти, она быстро привела к увеличению бюрократических процедур. Бюрократия и сложности сбили первую волну желающих приватизировать. Ну и земля тогда ничего не стоила. Потом земля рядом с городами стала набирать в стоимости и бюрократические процедуры стали коррумпированными, поскольку земля – ограниченный ресурс, тем более в городе», – отмечает юрист по земельному праву Кирилл Левтеров.

    По словам юриста, коррумпированность и отбила у людей желание приватизировать землю, пока ею распоряжается ограниченный круг чиновников. Единственная группа, от которой чиновники боятся требовать взятку, – участники войны на востоке Украины. Но и их чиновники часто запутывают.

    «Ветераны, которые ко мне звонят, они отчаялись получить землю. А на самом деле они сделали элементарные ошибки с самого начала из-за того, что их никто не проконсультировал и местные органы власти как раз заинтересованы, чтобы никакой земли не выдавать. Они стараются всячески мешать и отказывают даже элементарно подсказать», – добавляет эксперт.

    Стоит отметить, что именно участники боевых действий обратили внимание украинцев на то, что можно получить землю бесплатно.

    «После того, как они начали массовый процесс приватизации земли, подтянулись и остальные украинцы. Начинают разбираться и пробовать приватизировать участки. Еще четыре года назад, люди наоборот удивлялись, когда узнавали, что можно получить землю бесплатно», – рассказывает юрист проекта «Правовая консультация» Юрий Усманов.

    Раздачу земли могут прекратить

    По словам экспертов, раздавать долго землю государство не будет. Рано или поздно в Украине должна пройти земельная реформа и земля станет полноценным товаром. По словам Кирилла Левтерова, после реформы исчезнут и проблемы с коррупцией.

    «Нельзя с одной стороны бесплатно раздавать землю, а с другой понимать, что она может свободно обращаться. Если Украина выйдет на следующий уровень земельной реформы, возможна ситуация, при которой бесплатное получение земли может быть наконец-то прекращено. Хочешь землю, пожалуйста, покупай, а дальше продавай или пользуйся и плати налог. Конечно, разговоры по отмене приватизации идут и, возможно, это нас ждет в ближайшие годы. Но все наши земельные вопросы могут быть решены, когда земля станет товаром – это мое глубокое убеждение. Как следствие, не совсем логично будет существование приватизации», – говорит юрист.

    Уже со следующего года раздавать землю могут прекратить, отмечает юрист правозащитной группы «Варта» Юрий Кравец. По его словам, уже даже есть законопроекты с изменениями в земельное законодательство, которое отменяет выделение участков бесплатно.

    «В 2017 гожу, думаю, будут внесены изменения в статью 121 Земельного кодекса Украины, которая четко регулирует нормы бесплатной приватизации. Есть два проекта: один предвидит полную ликвидацию права на землю, а второй предвидит ограничение, то есть предоставление земли отдельным льготным категориям. Вероятность, что с 1 января 2018 года такая возможность исчезнет – очень большая», – рассказал Юрий Кравец.

    Стоит отметить, 6 октября этого года Верховная Рада продлила мораторий на продажу сельскохозяйственных земель до 1 января 2018 года. Разработчики законопроекта считают, что этого времени будет достаточно для того, чтобы парламент успел разработать и принять земельную реформу.
    http://vsymke.com.ua/n2054-kajdyiy-ukrainets-imeet-pravo-na-besplatnyie-228-ga-zemli-poshagovaya-instruktsiya.html
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Ср Січ 18, 2017 8:57 pm

    Як переселенцю закрити ФОП - інструкція
    Як переселенцю закрити ФОП - інструкція

    Останні законодавчі нововведення змусили фізичних осіб підприємців припиняти свою діяльність, бо відтепер вони зобов’язані платити єдиний соціальний внесок щомісячно, незалежно – працюють вони чи ні. Питанням – як це зробити – задалися внутрішньо переміщені особи-підприємці. Проблема в тому, що закривати ФОП треба там, де його відкрили. Юрист Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” Артем Фоменко пояснює, як взагалі закрити ФОП в Україні та зокрема як це зробити переселенцю.

    ФОП в Україні закривається за наступними кроками:
    1. Заява державному реєстратору.
    Підприємець має подати державному реєстратору заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП. Заява складається за формою12, що затверджена Наказом Мін. Також підприємець пред’являє документ, який посвідчує особу.

    Якщо документи подає уповноважена особа, до документів треба додати нотаріально засвідчену копію документа, що підтверджує його повноваження.

    Протягом 24 годин після надходження документів, держреєстратор зобов’язаний внести відомості в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та направити цю інформацію до податкової служби, органів статистики, Пенсійного фонду.

    2. Заява про зняття з обліку у державну фіскальну службу
    А саме Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування за порядком, що затвердив Мінфін. Подається у Державну фіскальну службу, щоб анулювати статус платника єдиного податку.

    У заяві треба зазначити дату припинення господарської діяльності. Причому період, у якому подано заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування, і є останній податковий період. Тому єдиний податок доведеться сплатити за весь календарний місяць, навіть якщо реєстрацію анульовано на його початку.

    Підприємця не знімуть з обліку якщо є податкова заборгованість.

    Що робити переселенцям.
    1. ВПО, які зареєструвались як ФОП після переміщення. Право на реєстрацію ФОП за фактичним місцем проживання передбачено ст. 4 Закону України від 02 вересня 2014 року № 1669 «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції». Цим законом визначено, що для зареєстрованих ВПО реєстрація ФОП здійснюється державними реєстраторами за тимчасовою адресою. Таким чином, вони стають на облік у районній державній податковій інспекції за місцем фактичного проживання. То ж процедура припинення підприємницької діяльності відбуватиметься за адресою тимчасового проживання, зареєстрованого в довідці ВПО.

    2. ВПО, які зареєструвалися як ФОП на території де зараз проводиться АТО. Такі особи звертаються:

    до державного реєстратора за місцем фактичного проживання, вказаним в довідці ВПО;
    до районної державної податкової інспекції, яка реєструвала ФОП. Перелік та адреси переміщених державних податкових інспекцій із зони АТО - у наказі ДФС України від 07.11.2014 № 256;



    Податкова заборгованість у ФОП-переселенців.
    Податковим законодавством України передбачено списання безнадійного боргу, що виник у зв’язку з початком проведення АТО на Сході України. Для цього потрібно:

    звернутись до районної державної податкової інспекції з вимогою списати заборгованість зі сплати ЄСВ та штрафні санкції;
    у разі відмови ДПІ звернутись до суду (судова практика відображає позитивну динаміку списання заборгованості зі сплати ЄСВ).


    Нормативна база:

    Наказ «Про врегулювання відносин, пов’язаних з державною реєстрацією юридичних осіб, ФОП та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць» - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1528-16;
    ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, ФОП та громадських формувань» - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/755-15/paran893#n893;
    ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1706-18;
    Наказ «Про затвердження Порядку формування та зберігання реєстраційних справ» - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1499-16;
    Порядок обліку платників податків і зборів - http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1562-11/print1443084641422774;
    ЗУ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1669-18.


    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Пт Січ 20, 2017 1:25 pm

    Специалисты общественной организации «Донбасс SOS» подготовили разъяснения для переселенцев-пенсионеров относительно прохождения идентификации в отделениях «Ощадбанка».

    Что понимается под физической идентификацией: пенсионер должен лично посетить любое отделение «Ощадбанка» с паспортом, справкой внутренне перемещенного лица и банковской карточкой. В отделении банка необходимо будет, с использованием карты и терминала, ввести пин-код карты и осуществить любое действие с собственным счетом (снять наличные средства, оплатить жилищно-коммунальные услуги, проверить баланс).

    Такая идентификация будет осуществляться:

    для получателей пенсионных выплат из числа внутренне перемещенных лиц, которые уже получили электронное пенсионное удостоверение (ЭПУ): первые 2 раза каждые шесть месяцев, начиная с первого числа месяца выпуска ЭПУ, который указан на лицевой стороне карты, в дальнейшем — каждые 12 месяцев. После окончания срока действия карты она перевыпускается за счет банка;

    для получателей пенсионных выплат из числа внутренне перемещенных лиц, которые еще не получили ЭПУ — до получения ими в установленном порядке удостоверения: каждые три месяца со дня открытия счета.

    Какие последствия непрохождения физической идентификации в указанный срок:

    банк блокирует карту до проведения идентификации, останавливает расходные операции по текущему счету до момента личного обращения клиента в отделение банка и сообщает об этом в Министерство финансов Украины и Пенсионный фонд Украины.

    Как пройти физическую идентификацию лицам из числа маломобильных групп населения.

    Лицам с инвалидностью I группы и лицам, которые не способны к самообслуживанию и нуждаются в постоянной посторонней помощи необходимо обратиться с письменным заявлением в «Ощадбанк» о желании получать пенсионные выплаты с доставкой по фактическому месту жительства/пребывания с одновременной их физической идентификацией. К заявлению следует приложить копию документа, подтверждающего соответствующую группу инвалидности или копию медицинского заключения о неспособности к самообслуживанию и потребности в посторонней помощи.

    Напомним, Кабинет Министров Украины на своем заседании 28 декабря 2016 года принял постановление № 1028 «О внесении изменений в пункт 1 постановления Кабинета Министров Украины от 5 ноября 2014 № 637», которым утвердил необходимость прохождения физической идентификации получателей пенсионных выплат из числа внутренне перемещенных лиц в момент получения ими электронного пенсионного удостоверения.

    Источник:http://donbass.comments.ua
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Пн Січ 23, 2017 3:36 pm

    Безоплатна вторинна правова допомога: хто має на неї право і що вона передбачає

    Posted on 21.01.2017 by Anton Gorodetsky in Пояснення та публкації юристів, Юридична допомога // 0 Comments

    До суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу включено внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб (з питань, пов’язаних з отриманням довідки). Такі особи матимуть право на такі види безоплатних правових послуг як представництво їх інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру.

    21 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла закон «Про Вищу раду правосуддя». За прийняття вказаного рішення проголосував 271 народний депутат. Схвалений Верховною Радою та підписаний Президентом України Закон України «Про Вищу раду правосуддя» 04 січня 2016 року опубліковано у офіційній газеті «Голос України».

    Зокрема, Законом України «Про Вищу раду правосуддя» було внесено зміни в статтю 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу” (далі- Закон), якими частину 1 було доповнено новими пунктами 2ˡ і 2². Відповідно до цих змін розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Зокрема,  до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу додатково включено:

       внутрішньо переміщених осіб (на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 Закону);
       громадян України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб (на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 Закону, з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, до моменту отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).

    Метою зазначених змін є посилення соціальних гарантій громадян шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу. Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб.

    Нагадаємо, що безоплатна вторинна правова допомога – це вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

    Зокрема, частина 2 статті 13 Закону України “Про безоплатну правову допомогу” визначає, що безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:

    1) захист;

    2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

    3) складення документів процесуального характеру.

    Адреси місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та їх структурних підрозділів – бюро правової допомоги, де можна отримати зазначені послуги, Ви можете знайти, перейшовши за посиланням.

    Додаткові роз’яснення з приводу реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу можна отримати за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги:0 800 213 103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції України чи Координаційного центру з надання правової допомоги.

    Також ми будемо раді надати вам правову консультацію  в нашій онлайн-приймальні.

    Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Забезпечення правового захисту внутрішньо переміщених осіб», який реалізується ГО “ДОНБАС СОС” спільно з ГО “ПРАВОЗАХИСНА РАДА УКРАЇНИ” за підтримки Європейського союзу. Зміст публікації не відображає офіційну позицію Європейського Союзу.http://donbasssos.org/21012017/
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Пн Січ 23, 2017 8:39 pm

    Воїнам АТО, їх дітям та переселенцям призначили спеціальні стипендії
    Воїнам АТО, їх дітям та переселенцям призначили спеціальні стипендії

    Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 “Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів”. Документ набув чинності.

    Хто отримає соціальну стипендію.
    Згідно із постановою, таке право здобули:

    учасники бойових дій;
    діти учасників бойових дій;
    діти, один із батьків яких загинув або пропав у районі проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів;
    діти, один із батьків яких помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в АТО;
    діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи;
    та інші категорії, зазначені у постанові.


    Але, щоб отримувати соціальну стипендію, студент з вище названих категорій має навчатися у виші за денною формою та державним замовленням, не отримувати академічну стипендію, не перебувати на державному утриманні або в академічній відпустці.

    Стипендію можна отримувати тільки до досягнення 23 років.

    Як отримати.
    Треба звернутися до вишу із заявою, в якій зазначити:

    ПІБ;
    дату народження;
    зареєстроване та фактичне місце проживання;
    підставу для отримання соціальної стипендії.


    До заяви необхідно додати копії:

    паспорта громадянина України;
    свідоцтва про народження;
    довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків. Копія цього документа не додається тими, хто через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера, повідомив про це контролюючий орган та має відповідну відмітку в паспорті;
    студентського квитка.


    Залежно від категорії студента, треба додати додаткові документі.
    1. Для учасників бойових дій та їх дітей:

    копію посвідчення учасника бойових дій встановленого зразка;
    довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за зареєстрованим або фактичним місцем проживання, з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус учасника бойових дій.


    2. Для дітей, один із батьків яких загинув:

    копію свідоцтва про смерть батька або матері;
    документ, що підтверджує загибель або зникнення безвісти одного з батьків, виданий військовим формуванням, правоохоронним органом спеціального призначення, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім чи оголошення померлим;
    копію довідки медико-соціальної експертизи.


    3. Для ВПО:

    копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.


    Розмір соціальної стипендії.
    Згідно із постановою Кабміну від 28 грудня 2016 р. № 1047 “Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах”:

    студентам та курсантам вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації - 750 гривень;
    студентам та курсантам вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації - 1000 гривень.


    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh

    Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
    Kyivstar: 068 569 93 06,
    MTC: 066 355 52 46,
    Lifecell: 073 106 34 67.
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Сб Лют 04, 2017 10:51 am

    Мінімальна зарплата – все, що треба знати
    Мінімальна зарплата – все, що треба знати

    З 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата виросла до 3200 гривень, згідно із Законом «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Це вдвічі більше, ніж у грудні минулого року. Прожитковий мінімум для працездатних осіб залишається на рівні грудня – 1600 гривень. Але це далеко не всі зміни у трудових відносинах. Юрист Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” Тетяна Отрошко розібралась з новими нюансами.

    Перше. Відтепер при обчисленні розміру зарплати не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах та умовах підвищеного ризику, а також за роботу в нічний та надурочний час, за роз’їзну роботу, премії до свят та ювілеї.

    Тобто, якщо працівнику встановлені доплати за вищевказані умови, працедавець має виплачувати їх понад розмір мінімальної заробітної плати.

    Друге. Якщо працівник виконав місячну норму праці, а зарплату йому нарахували нижче законодавчо встановленої мінімальної зарплати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до її рівня.

    Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, або, наприклад, працював неповний робочий час, оплата проводиться пропорційно виконаній нормі праці.

    Третє. Підвищення мінімальної заробітної плати не може стати підставою для звільнення. Але відповідно до статті 32 КЗпП у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Такими змінами можуть стати: зміни систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, зміни розрядів і найменування посад тощо. Про зміни умов праці роботодавець має попередити працівника не пізніше ніж за два місяці.

    Четверте. Згідно із статтею 56 КЗпП, неповний робочий день або неповний робочий тиждень може встановлюватись за угодою між працівником і роботодавцем як при прийнятті на роботу, так і згодом. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

    Деталі нововведень можна також знайти у роз’ясненні Мінсоцполітики.

    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh

    Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
    Kyivstar: 068 569 93 06,
    MTC: 066 355 52 46,
    Lifecell: 073 106 34 67.
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Сб Лют 18, 2017 8:10 pm

    Допомогу можна оформити повторно, закривши депозит, - Мінсоцполітики

    На початку року розпалився скандал з вимогою держави повертати видану допомогу, якщо є депозит, що вдесятеро перевищує прожитковий мінімум,. Ми запитали у Міністерства соціальної політики, чи може переселенець знову претендувати на адресну допомогу, якщо він закриє депозитний рахунок.

    Судячи з відповіді – може. У листі Мінсоцполітики, серед іншого, зазначається:

    “У випадку, коли на момент звернення за призначенням грошової допомоги у будь-кого з членів сім’ї на депозитному банківському рахунку є кошти у сумі, що перевищують 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, підстав для призначення допомоги немає.

    Водночас, коли при новому зверненні депозитний банківський рахунок відсутній, розглядається право на призначення грошової допомоги за цим зверненням”.

    Повністю лист із відповіддю Мінсоцполітики - тут: https://goo.gl/pTSbGj

    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh

    Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
    Kyivstar: 068 569 93 06,
    MTC: 066 355 52 46,
    Lifecell: 073 106 34 67.
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Пн Лют 20, 2017 8:08 pm

    Соцстипендію встигніть оформити до кінця лютого
    Соцстипендію встигніть оформити до кінця лютого

    Ми вже писали про те, хто і як може отримати соціальну стипендію. Юристи Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” нагадують: отримати гроші за січень ще можна. Для цього заяву на отримання соцстипендії треба подати до 28 лютого включно. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045.

    У постанові, серед іншого, зазначається: “для студентів вищих навчальних закладів, які звернуться у період з січня по березень 2017 р, стипендії призначаються з 1 січня 2017 р”.

    Зразок заяви тут: https://goo.gl/AZSb0N

    Нагадуємо, хто претендує на соціальну стипендію:

    учасники бойових дій та їх діти;
    діти, один із батьків яких загинув або пропав у районі проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів;
    діти, один із батьків яких помер від поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в АТО;
    діти, зареєстровані як ВПО;
    інші категорії, зазначені у постанові.


    Як отримати. Треба звернутися до вишу із заявою, в якій зазначити:

    ПІБ;
    дату народження;
    зареєстроване та фактичне місце проживання;
    підставу для отримання соціальної стипендії.


    До заяви необхідно додати копії:

    паспорта громадянина України;
    свідоцтва про народження;
    довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
    студентського квитка.


    Деякі документи треба додати залежно від категорії студента.
    1. Для учасників бойових дій та їх дітей:

    копію посвідчення учасника бойових дій встановленого зразка;
    довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за зареєстрованим або фактичним місцем проживання, з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус учасника бойових дій.


    2. Для дітей, один із батьків яких загинув:

    копію свідоцтва про смерть батька або матері;
    документ, що підтверджує загибель або зникнення безвісти одного з батьків, виданий військовим формуванням, правоохоронним органом спеціального призначення, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім чи оголошення померлим;
    копію довідки медико-соціальної експертизи.


    3. Для ВПО:

    копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.


    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Вт Лют 28, 2017 8:16 pm

    Як проходити фізичну ідентифікацію, - інструкція

    Вимушені переселенці, які отримують пенсію у “Ощадбанку”, але ще не мають електронного пенсійного посвідчення, мають проходити фізичну ідентифікацію кожні три місяці. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів № 1028 “Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 р. № 637”. Юрист Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” Олег Петров пояснює, як проходити фізичну ідентифікацію.

    Щоб пройти фізичну ідентифікацію, переселенець-пенсіонер має прийти у будь-яке відділення “Ощадбанку” та звернутися до його співробітника. Із собою треба мати паспорт, довідку ВПО та банківську картку. Після особистого звернення треба провести будь яку операцію із власним рахунком у банківському терміналі: зняти готівку, оплатити комуналку або просто перевірити баланс.

    Хто має проходити. Фізичну ідентифікацію вимушені проходити:

    Пенсіонери-переселенці, які вже отримали електронне пенсійне посвідчення. Повинні проходити ідентифікацію кожні шість місяців перші два рази, у подальшому – кожні 12 місяців. Після завершення строку дії картки, її перевипускають за рахунок “Ощадбанку”.
    Пенсіонери-переселенці, які ще не отримали ЕПП. Мають проходити ідентифікацію кожні три місяці.


    Хто може отримувати пенсію додому. Як ми писали раніше, це переселенці-інваліди І групи та ті, кому потрібна постійна стороння допомога. Згідно із постановою Кабміна, Ощадбанк, у таких випадках, має безкоштовно доставляти пенсії додому, проводячи, одночасно з цим, фізичну ідентифікацію клієнта. Для цього треба подати заяву до Ощадбанку за місцем проживання.

    До неї слід додати копії:

    паспорта громадянина України;
    облікової картки платника податків;
    довідки медико-соціальної експертизи;
    пенсійного посвідчення.


    Зразок заяви тут.

    Якщо можливості прийти до Ощадбанку особисто нема, можна:

    подзвонити до відділення Ощадбанку, домовитись, щоб приїхав спеціаліст та прийняв заяву;
    звернутися до Центру соціальних служб, щоб його спеціалісти доставили заяву у відділення Ощадбанку.


    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Ср Бер 01, 2017 8:27 pm

    Як реально видалити електронну перепустку у зону АТО з реєстру дозволів
    Як реально видалити електронну перепустку у зону АТО з реєстру дозволів

    Ще у минулому році державні керівники оголошували можливість автоматично видаляти особисті дані та прострочені перепустки у зону АТО з реєстру дозволів. Але постійної такої можливості досі нема. Юрист Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” Яна Піявська пояснила, як на практиці видалити інформацію з реєстру та подовжити перепустку.

    Як відомо, неможливо оформити новий дозвіл, якщо особисті дані вже у базі електронного реєстру. Є два шляхи вирішення цього питання.

    Перший. Звернутися до однієї з координаційних груп, щоб їх працівники видалили ваші особисті дані. Телефони цих груп вказані на сайті реєстру дозволів: https://urp.ssu.gov.ua/ua/contacts.

    Але, нажаль, не кожна координаційна група надає послугу видалення даних по телефону.

    Другий. Надіслати заяву на видалення даних поштою до одного з пунктів прийому документів. Адреси, знов таки, тут: https://urp.ssu.gov.ua/ua/contacts.
    До заяви слід додати копії документів, на підставі яких оформлявся попередній дозвіл. Зазвичай це паспорт громадянина України та ІПН. Переселенці мають додати довідку ВПО.

    Зразок заяви тут: https://goo.gl/FpjQcs

    Зазвичай, вона обробляється 5-7 днів. Після видалення даних з бази реєстру дозволів, можна зареєструвати нову перепустку.

    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Пн Бер 13, 2017 10:48 am

    Горение


    Благодійний Фонд Гореніе » Новини » Які пільги обіцяють дітям із лінії зіткнення
    Які пільги обіцяють дітям із лінії зіткнення
    Які пільги обіцяють дітям із лінії зіткнення

    Дітей з лінії зіткнення віднесли до категорій, яким покладено посилений соціальний захист. Про це йдеться у Законі #1838-19, який днями набув чинності. Юристи Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” розібрались, що саме держава пропонує цім дітям.

    Документ вносить зміни до інших законів щодо соціального захисту, доповнюючи їх фразою «діти з населених пунктів лінії розмежування». Він дуже сирий та викликає багато питань. Але Кабінет Міністрів України має у місячний строк з дня набрання чинності закону забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для його реалізації.

    Власне, зміни внесли у такі закони:
    стаття 41 Закону України "Про професійно-технічну освіту". Дітей з населених пунктів на лінії зіткнення внесли до категорій учнів та слухачів, що забезпечені особливим соціальним захистом.

    Абзац 2 частини другої статті 34 Закону України "Про загальну середню освіту". Особи, які проживають на території проведення АТО та на лінії зіткнення, дослівно, “мають право пройти державну підсумкову атестацію та отримати документ державного зразка про повну загальну середню освіту”.

    Частина 14 статті 19 Закону України "Про охорону дитинства". Дітей з лінії зіткнення віднесли до категорії, яка, до закінчення навчання але не довше ніж до досягнення 23 років, має право на державну цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

    Підтримка передбачається у такому вигляді:

       повна або часткова оплата навчання за рахунок державного та місцевих бюджетів;
       пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти;
       соціальні стипендії. Як отримати читайте тут;
       безоплатне забезпечення підручниками;
       безоплатний доступ до мережі Інтернет у державних та комунальних навчальних закладах;
       безоплатне проживання в гуртожитку тощо;


    Частина 12 статті 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України". Громадянам, які живуть на тимчасово окупованій території та на лінії зіткнення, надали право на здобуття або продовження освіти на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету.

    Особи, які здобули вищу освіту на тимчасово окупованій території, у населених пунктах на лінії зіткнення після 20 лютого 2014 року, мають право на проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій.

    За будь-яких питань звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:
    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh

    Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
    Kyivstar: 068 569 93 06,
    MTC: 066 355 52 46,
    Lifecell: 073 106 34 67.
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Чт Бер 23, 2017 7:42 pm

    Довідку переселенця отримуватимуть за новою заявою
    Довідку переселенця отримуватимуть за новою заявою

    Про це йдеться у наказі Міністерства соціальної політики №1610 від 27.12.2016 “Про затвердження форми Заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи”. Верховна Рада вже прийняла документ, але чинності він ще не набув. Юристи Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” розібрались, що нового у заяві.

    ОНОВЛЕННЯ. Наказ Міністерства соціальної політики №1610 від 27.12.2016 “Про затвердження форми Заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи” вже чинний.

    Заява стала більш детальною. Серед нових пунктів:

    останнє фактичне місце проживання в зоні АТО. Раніше зазначалося лише місце реєстрації;
    документ, що посвідчує особу. Раніше вимагалися виключно дані паспорту;
    наявність чи відсутність житла та депозиту;
    реєстраційний номер облікової картки платника податків.



    Значно ширшим став і перелік відомостей щодо інвалідності. Відтепер треба вказувати причини та групу інвалідності, нозологічні ознаки, зазначати потребу у технічних засобах реабілітації та у санаторно-курортному лікуванні.

    Сама оновлена заява – тут: https://goo.gl/WYdi26

    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Чт Бер 23, 2017 7:47 pm

    Рада приняла два законопроекта о защите прав переселенцев
    23 Март, 2017 0 коментарів

    Перемещенным лицам разрешили не указывать место пребывания при постановке на учет.

    Верховная Рада в четверг, 23 марта, приняла два законопроекта с целью защиты прав внутренне перемещенных лиц.

    Законопроект №2481, который поддержали 277 нардепов, гарантирует переселенцам право на оплату стоимости коммунальных услуг, электрической и тепловой энергии, природного газа в местах компактного поселения внутренне перемещенных лиц (общежития, оздоровительные лагеря, дома отдыха, санатории, пансионаты, отели) по тарифам, установленным на такие услуги и товары для населения.

    При этом владельцы мест проживания переселенцев обязаны обеспечить установку счетчиков для учета потребленных коммунальных услуг.

    Также прописывается, что адресом фактического проживания внутренне перемещенного лица может быть адрес соответствующего места компактного поселения таких лиц.

    Законопроект №4022а был принят 281-м голосом. Он отменяет необходимость указывать сведения о месте пребывания в справке о взятии переселенца на учет.

    «Требуется сейчас от Государственной миграционной службы, чтобы вынужденные переселенцы к ним приходили и ставили этот штамп, и только после этого они могли быть взяты на учет», — отметил в ходе обсуждения законопроекта председатель комитета вопросам прав человека, национальных меньшинств и межнациональных отношений Григорий Немыря (фракция «Батькивщина»).

    Рада исключила из перечня документов, в которые вносятся сведения о месте пребывания лица, справку о взятии на учет внутренне перемещенного лица.http://vpl.in.ua/rada-prinyala-dva-zakonoproekta-o-zashhite-prav-pereselentsev/
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Пн Квіт 03, 2017 7:04 pm

    Які ліки можна отримати безкоштовно, - Кабмін
    Які ліки можна отримати безкоштовно, - Кабмін

    Вже цієї суботи 1 квітня Кабінет міністрів України запустив програму “Доступні ліки”. Судячи з неї українці зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Юристи Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” про те, що за лікарські засоби і де отримати.

    Де і як отримати. Уряд запевняє, що аптеки зараз підписують договори з місцевими органами влади, щоб долучитися до програми. Щоб отримати ліки, спочатку треба звернутися до лікаря та отримати правильно оформлений рецепт. Тут зразок правильного рецепта.

    Із цим рецептом треба завітати до аптеки з позначкою “Доступні ліки”. Позначка виглядає так. Згодом МОЗ обіцяє розмістити перелік таких аптек на своєму сайті.

    Вартість ліків оплатить держава – повністю або частково.

    Препарати, які входять до програми.

    Серцево-судинні захворювання: Аміодарон (Amiodarone), Амлодипін (Amlodipine), Атенолол (Atenolol), Верапаміл (Verapamil), Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide), Спіронолактон (Spironolactone), Фуросемід (Furosemide), Дигоксин (Digoxin), Еналаприл (Enalapril), Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate), Карведілол (Carvedilol), Клопідогрель (Clopidogrel), Метопролол (Metoprolol), Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate), Симвастатин (Simvastatin), Бісопролол (Bisoprolol)
    Бронхіальна астма: Беклометазон (Beclometasone), Будесонід (Budesonide), Сальбутамол (Salbutamol)
    Діабет ІІ типу: Метформін (Metformin), Гліклазид (Gliclazide)


    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Ср Квіт 05, 2017 10:18 am

    Товари, що дозволено перевозити через лінію зіткнення, - затверджений перелік
    Товари, що дозволено перевозити через лінію зіткнення, - затверджений перелік

    Набув чинності наказ Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО №39 “Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення”. Юристи Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” - що та у якому обсязі можуть перевозити через лінію зіткнення фізичні особи.

    Обсяги. У ручній поклажі та у супроводжуваному багажі можна перевозити товари із Переліку, сумарна вартість яких не перевищує 10 000 гривень, а сумарна вага – не більше 75 кг на одну особу. Це правило не розповсюджується на особисті речі та підакцизні товари. Їх обсяги визначено окремо.

    До затверджених товарів входять:

    Харчові продукти: пшеничне та житнє борошно, хлібобулочні та макаронні вироби, крупи, яловичина, свинина, сало, м'ясо птиці, риба та морепродукти, ковбаси, напівфабрикати, молоко, сметана, м'які та тверді сири, масло, курячі яйця, цукор, соняшникова олія, сіль, прянощі, овочі, фрукти, кондитерські вироби, діабетичні товари харчового призначення.

    Непродовольчі товари: побутова хімія, письмове та канцелярське приладдя, друкована продукція, товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби, одяг, білизна, взуття та інша галантерея, дрібна побутова техніка, лікарські засоби, визначенні Законом України "Про лікарські засоби" - не більше п'яти упаковок або п'яти одиниць кожного найменування. А також вироби медичного призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за її станом.

    Підакцизні товари:
    • 200 сигарет, 250 грамів тютюну, або ці вироби загальною вагою не більше 250 грамів;
    • 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних алкогольних напоїв.

    Особисті речі:
    • товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї людини на період поїздки;
    • одяг, білизна, взуття, що призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні;
    • особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, на особі в обґрунтованій кількості;
    • не більше 3 платіжних карток;
    • один фотоапарат, одна кіно або відеокамера разом з обґрунтованою кількістю додаткового приладдя;
    • не більше 2 переносних музичних інструментів;
    • один переносний звуковідтворювальний пристрій - магнітофон, диктофон, програвач компакт-дисків тощо - та обґрунтована кількість плівок, платівок, дисків;
    • один переносний радіоприймач;
    • не більше 2 мобільних телефонів;
    • один телевізор;
    • переносний персональний комп'ютер - не більше одної одиниці і периферійне обладнання та приладдя до нього;
    • не більше 3 флеш-карт;
    • не більше двох калькуляторів, електронних книжок;
    • дитячі коляски у кількості, що відповідає кількості дітей, які перетинають лінію зіткнення разом із громадянином, а у разі відсутності дітей - не більше однієї одиниці;
    • одна інвалідна коляска на кожну особу з інвалідністю, а у разі відсутності особи з інвалідністю - не більше однієї одиниці;
    • індивідуальні вироби медичного призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за її станом з ознаками таких, що були в користуванні;
    • лікарські засоби у кількості, що не перевищує двох упаковок кожного найменування на одну особу;
    • один годинник;
    • 0,5 літра туалетної води та 100 грамів парфумів;
    • спортивне спорядження - велосипед, рибальська вудка, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою;
    • власні речі з ознаками користування: меблі, посуд, кухонне приладдя, постіль та постільна білизна, книги, зошити, канцелярське приладдя, килими, картини, освітлювальні прилади, інструменти, дитячі іграшки, в разі переїзду особи на проживання з неконтрольованої території на контрольовану територію.

    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

    Skype:
    yurist.gorenie.dp
    yurist.gorenie.zp
    yurist.gorenie.dn
    yurist.gorenie.kh

    Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
    Kyivstar: 068 569 93 06,
    MTC: 066 355 52 46,
    Lifecell: 073 106 34 67.

    Всеукраїнський благодійний фонд «Горєніє» реалізує програми по наданню безкоштовної юридичної допомоги за підтримки фонду Чарльза Стюарта Мотта (Charles Stewart Mott Foundation).
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Вт Квіт 11, 2017 11:17 pm

    Рада прийняла закон, який дозволяє жінкам вийти на пенсію в 55 років за наявності стажу 30 років
    Політика
    Рада прийняла закон, який дозволяє жінкам вийти на пенсію в 55 років за наявності стажу 30 років

    Верховна Рада України прийняла закон №3203 “Про внесення змін до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії”, який дозволить жінкам вийти на пенсію в 55 років за наявності стажу 30 років.

    Законодавчим актом встановлено “для обчислення пенсії враховувати заробітну плату (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

    За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв”.

    Законом у зв’язку з цим викладено абзац перший частини першої статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

    Законом також доповнено Розділ “Прикінцеві положення” пунктом 2 такого змісту: “положення цього Закону поширюються на осіб, яким пенсії призначені і перераховані в період з 1 січня 2016 року до дня набрання чинності цим Законом”.

    Раніше Президент Петро Порошенко наклав вето на цей законопроект.

    Читайте також: Вийшов вчасно на пенсію – отримав 10 окладів.
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Вт Квіт 11, 2017 11:18 pm

    Як не позбутися адресної допомоги, - перевірено на практиці
    Як не позбутися адресної допомоги, - перевірено на практиці

    Вимушеного переселенця позбавлять адресної допомоги у двох випадках. Один з них: якщо на депозитному рахунку є сума, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Але є законний механізм, за допомогою якого можна вирішити цю проблему. Юристи Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” на практиці розібралися, як це зробити.

    Згідно із Постановою №505 “Про надання щомісячної адресної допомоги ВПО…”, грошову допомогу не призначають лише у двох випадках.

    Перший. Коли хтось у сім’ї володіє житлом в підконтрольних Україні територіях. Наголошуємо на формулюванні: будь-хто з членів сім’ї. Тут все зрозуміло.

    Другий. Допомогу не дадуть переселенцю, якщо будь-хто з членів сім’ї має на депозиті суму, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму – 16 000 гривень.

    Справа в тому, що закон не забороняє мати таку суму, розділену на депозити кількох членів сім’ї. Більш того, не важливо, скільки сумарно коштів на рахунках різних людей. Головне, щоб кожна особа мала не більш 16 000 гривень.

    Юристи ВБФ “Горєніє” переконалися в цьому на практиці. Вони вже неодноразово вирішували подібні питання для ВПО.

    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Вт Квіт 11, 2017 11:19 pm

    Скинемось по половині: як взяти участь у держпрограмі придбання житла
    Станіслав Івасик
    5746
    1
    10 квітня 2017

    10 квітня набрав чинності закон № 1954-VIII (реєстраційний номер 4550), який запроваджує програму державної допомоги на придбання (побудову) житла для учасників АТО і переселенців.

    Законом прописаний принцип 50 на 50 – учасник програми сплачує половину вартості нерухомого майна, а іншу частину бере на себе держава.

    Законопроект мав широку підтримку серед військовослужбовців. Багато ветеранів війни вбачали у ньому чи не єдине вирішення житлової проблеми.

    То яким же чином можна взяти участь у програмі співфінансування житла? І які при цьому можуть виникнути ризики?

    ПІДГОТУЙТЕ ДОКУМЕНТИ

    Запроваджений механізм 50/50 не є новою державною житловою програмою.

    Закон № 1954-VIII вніс зміни до статті 4 чинного закону "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва", якою передбачено можливість для всіх громадян України взяти участь у програмі за принципом 70% вартості житла вносить учасник програми, 30% – держава.

    Таким чином, у межах цієї програми для учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб закон № 1954-VIII передбачив більш сприятливі (пільгові) умови у порівнянні з іншими громадянами.

    Тому процедура участі у програмі 50/50 є такою ж як і для 70/30, що визначена у постанові Кабміну від 11 лютого 2009 року.

    По-перше, для участі у програмі необхідно перебувати на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов (квартирний облік), про що отримати довідку про перебування на такому обліку у виконавчому комітеті населеного пункту за місцем проживання.

    По-друге, у цьому ж виконкомі потрібно взяти довідку про право брати участь в програмі доступного житла.

    Із отриманням цього документу можуть виникнути проблеми, адже жоден нормативно-правовий акт не встановлює підстави надання чи відмови у його видачі.

    Пункт 8 вище наведеної постанови Кабміну вказує, що органи, які ведуть квартирний облік, самостійно визначають, чи має громадянин право на доступне житло, при цьому жодних критеріїв щодо визнання громадянина таким, що має відповідне право, не наводиться.

    У той же час, абзац другий частини другої статті 4 закону "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" чітко передбачає, що право на отримання державної підтримки надається  громадянам, які потребують  поліпшення житлових умов відповідно до законодавства. Тобто тим, які перебувають на квартирному обліку.

    З огляду на це, питання, чому постанова Кабміну вимагає від потенційного учасника програми не передбачений законом документ, залишається відкритим.

    По-третє, учасниками програми можуть стати тільки особи середньомісячний грошовий дохід яких разом з членами їхніх сімей з розрахунку на одну особу не перевищує п'ятикратий розмір середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахованого згідно з даними Держстату.

    Наприклад, для Києва ця сума становить – 11 094 грн (станом на грудень 2016 року).

    До середньомісячного грошового доходу входять всі види виплат, які отримує особа, – заробітна плата, пенсія, соціальна та матеріальна допомога, стипендія тощо.

    Документами, що підтверджують грошовий дохід, є довідка з місця роботи щодо розміру зарплати за останні 6 місяців, довідка територіального органу Пенсійного фонду України про розмір пенсійних виплат за останні 6 місяців.

    Необхідність підтвердження середнього доходу також викликає питання, оскільки знову-таки – закон на відміну від постанови Кабміну не встановлює такої вимоги.

    Крім цих трьох документів потрібно також зібрати:

       – довідку про склад сім’ї;
       – копії паспортів дорослих членів сім’ї;
       – копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера;
       – копія свідоцтва про шлюб (у разі його укладання);
       – копія свідоцтва про народження дітей (у разі їх наявності);
       – довідки з місця роботи про займану посаду із зазначенням терміну роботи на посаді (для працюючих членів сім’ї).

    Всі ці документи разом із заявою на участь у програмі подаються до регіонального управління Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву (далі – Фонд молодіжного будівництва).

    ОБИРАЄМО НОВЕ ЖИТЛО

    Після збору документів можна перейти до більш приємного етапу – вибір власного помешкання. Втім і цей процес має свої нюанси.

    Справа у тому, що державна грошова допомога надається тільки у межах чітко визначених квадратних метрів – 21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на всю сім'ю. Тобто для сім’ї із трьох осіб держава профінансує житлову площу, що не перевищує 73,5 кв. метрів.

    Крім того, вартість таких квадратних метрів не повинна перевищувати граничну вартість 1 кв. метра загальної площі житла, встановленого постановою Кабміну від 29 лютого 2012 року.

    Наприклад, для Києва ця сума 7 990 грн., а для Київської області – 6 435 грн.

    Очевидно, що закріплена вартість житла не відповідає ринковій ціні. Звичайно, ніхто не забороняє придбати житло за вищу вартість і більшу площу від тої, що встановлена постановою Кабміну. Однак у цьому разі державна підтримка буде розраховуватись тільки в межах норм, закріплених урядом.

    Наприклад, якщо сім’я із трьох осіб планує купити у Києві квартиру площею 73,5 кв. метрів вартістю 1 млн грн, то державна підтримки буде розраховуватись на суму тільки 587 265 грн. При цьому, держава оплачує всього 50%. Тобто у нашому прикладі – 293 632,5 грн. Таким чином, сім’я має самостійно заплатити 706 367,5 грн., що фактично становить 70% вартості квартири.

    Не вільний учасник програми і у виборі забудовника. Державна допомога може бути спрямована тільки на об’єкти житлового будівництва, перелік яких затверджує міжвідомча комісія, склад якої визначає Мінрегіонбуд.

    На сам кінець, потрібно укласти договір із Фондом молодіжного будівництва про участь у програмі 50/50 і внести свою частину коштів на рахунок у банку.

    Знову ж таки, учасник програми може обрати фінансову установу тільки з визначеного переліку банків, які є партнерами Фонду.

    ФІНАНСОВА СТОРОНА ПИТАННЯ

    Крім вище описаних обмежень у виборі житла існує більш суттєвий недолік – відсутність фінансування із держбюджету зазначеної програми.

    Починаючи із 2010 року кошти, що виділяються за бюджетною програмою "Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла", за рахунок якої і реалізується державна програма компенсації частини вартості придбаного житла, постійно зменшувались, а наприкінці березня фінансування відповідної програми взагалі припинилось.

    Як наслідок, за даними Фонду молодіжного будівництва у 2014 році державну допомогу отримали останні 144 сім’ї і з того часу державна компенсація не виплачувалась новим учасникам програми.

    Не передбачені бюджетні кошти і на цей рік – закон № 1954-VIII не передбачає перерозподіл бюджетних коштів.

    Поки не відомо, чи будуть закладені необхідні кошти у бюджеті на 2018 рік, оскільки Державна цільова програма, на підставі якої реалізовувалась ця та інші державні програми будівництва доступного житла, закінчує термін свої дії у 2017 році.

    50/50 БУТИ!

    Констатувати вище описані недоліки програми часткової компенсації доступного житла доволі прикро, адже така програма справді потрібна і має великий потенціал вирішити житлові проблеми учасників АТО та вимушених переселенців.

    За даними Київської та обласних державних адміністрацій, у черзі на отримання житла перебувають 31 тисяча ветеранів АТО і 40 тисяч діючих військовослужбовців, але у 2016 році тільки 1300 осіб були забезпечені власним помешканням.

    Такими темпами потреба всіх учасників АТО у власному житлі буде покрита не менше ніж через 50 років.

    У цьому контексті механізм відшкодування вартості придбаного (побудованого) помешкання 50/50 зміг би зрушити житлову дилему із мертвої точки, адже на оплату тільки частини вартості житла необхідно значно менше фінансових ресурсів.

    На жаль, прийняття лише одного закону № 1954-VIII не достатньо.

    Потрібно закласти відповідні кошти для існування програми, привести підзаконні акти Кабміну у відповідність із законом та ринковими реаліями, усунувши необхідність подавати документи, не передбачені законодавством, та піднявши граничну вартість 1 кв. метра.

    Критично необхідно відмовитись від практики встановлення обмеженого кола житлових об’єктів, які можуть бути профінансовані за кошти держав, оскільки такий механізм призводить до потенційних корупційних ризиків, необґрунтовано обмежує право громадянина на вільний вибір помешкання і ставить учасників будівельного ринку в нерівні умови конкуренції.

    Звичайно, попередній відбір забудовників дозволяє усунути від участі у державній програмі недобросовісних забудовників, проте учасники програми здатні самостійно оцінити ризики вкладу власних інвестицій, а боротись із шахрайством у сфері будівництва набагато ефективніше через вдосконалення роботи правоохоронних органів та Державної архітектурно-будівельна інспекції України, яка видає ліцензію на будівництво і повинна слідкувати за дотриманням ліцензійних умов.

    Без проведення вище описаних змін і без закладення у держбюджет необхідних фінансових ресурсів закон № 1954-VIII буде ще однією невиконаною обіцянкою держави перед ветеранами війни на Сході України та ВПО.

    Станіслав Івасик, юрист-аналітик ГО "Юридична Сотня"
    ЧЕТКОЕ РАЪЯСНЕНИЕ ЗАКОНА 4550: КОМПЕНСАЦИЯ ЖИЛЬЯ ДЛЯ ВПО #перемога Кто что только не говорил о Законе 4550! Но! Все, о чем так долго ̶Г̶о̶в̶о̶р̶и̶л̶и̶ ̶б̶о̶л̶ь̶ш̶е̶в̶и̶к̶и̶ ̶ спорили переселенцы, наконец, свершилось. ЗАКОН, наконец, ПОДПИСАН, принят в работу, и назначен уполномоченный государственный орган, а именно ДЕРЖАВНА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ІПОТЕЧНА УСТАНОВА, тот самый, который уже имеет опыт льготного кредитования в довоенный период для молодёжного строительства. Сегодня провели совещание с народным депутатом ВР Натальей Веселовой и Зам. Председателя Правления Фонда содействия молодежному строительству Сергеем Комнатным по вопросу реализации этого закона. Что прояснили в ходе совещания - из первых рук: 1. Участником программы может стать любой человек, у которого в паспорте на март 2014-го года стоял штамп о прописке в зоне АТО, имеет справку ВПО, (или является участником АТО), официально трудоустроен, либо имеет постоянный налогооблагаемый доход не выше пятикратной средней зарплаты по региону. То есть, если в Киеве средняя зарплата составляет 9000 грн/месяц, то если доход ВПО менее 45000 грн/месяц, и все вышеуказанные показатели соответствуют, то вы становитесь участниками программы. Возрастных цензов нет. Также участник программы не должен иметь никакого жилья на подконтрольной Украине территории, что должен подтвердить, предоставив извлечение из реестра недвижимого имущества. 2. Единственная статья в законе, регламентирующая такой пункт, как обязательная постановка участника программы на квартирный учёт по месту проживания, в самое ближайшее время будет отменена. Консультации с народными депутатами всех фракций проведены и возражений не выявлено. 3. Программа предоставляет на выбор 2 варианта получения компенсации: а) 50% использования собственных средств и 50% - компенсации б) 10% - первоначальный взнос + 90% кредитование под 7% годовых на 30 лет. 4. Нам не будут указывать где, как и за какие деньги покупать недвижимость. Единственный пункт в законе - это должно быть первичное жильё, введённое в эксплуатацию и не проданное до этого момента застройщиком, или в строящемся доме. Мы можем рассчитывать на компенсацию жилья по схеме 21 кв.м. на члена семьи + 10,5 кв.м. на семью в целом. То есть, на семью из 3-х человек льготное кредитование (или компенсация) распространяется на 73,5 кв.м. Если хотим больше - доплачиваем из собственного кармана. 5. В самое ближайшее время закон будет передан в Кабинет министров и расписан на профильные министерства - Минфин, Минрегион. 6. После того, как будут выделены деньги, нам останется только прийти в Державну Спеціалізовану Іпотечну Установу, подписать с ней договор и открыть спец. счёт, на который будут перечислены средства по одной из двух выбранных программ. Ну, и конечно, вам предстоят приятные хлопоты по выбору понравившегося жилья! пише:
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Сб Квіт 15, 2017 9:34 am

    Реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання ("прописка" та "виписка") в Україні
    13.04.2017

    4 квітня 2016 року в Україні змінилися правила реєстрації місця проживання. Відбулося це у зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та затвердженням нових Правил реєстрації місця проживання (Постанова КМУ №207 від 02.03.2016 р.).

    Головною відмінністю нового порядку стало те, що реєстраційні дії тепер здійснюють не органи міграційної служби як було раніше, а органи місцевого самоврядування.

    У цій статті наведено основні положення нових правил і процедур «прописки» і «виписки» в Україні в 2016 році.

    Не зайвим буде нагадати, що поняття «прописка» хоча і продовжує використовуватися в суспільстві в розмовній мові, проте вже застаріло і в наразі в законодавстві не існує (замість нього діє процедура «реєстрація місця проживання»).

    Користуйтесь консультацією: Позасудовий та судові шляхи зняття особи з реєстрації місця проживання
    1. Куди звертатися для реєстрації місця проживання чи зняття з реєстрації («прописки» чи «виписки»)

    Відповідно до ст.3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та п.3 Правил реєстрації місця проживання реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради або сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено).

    Згідно з ч.3 ст.6 Закону, п.8 Правил з питань «прописки» необхідно звертатися до органу реєстрації безпосередньо (тобто до відповідного органу місцевого самоврядування) або до центру надання адміністративних послуг (у випадку, якщо такий центр створено і він надає цю послугу у вашій територіально-адміністративній одиниці).

    Наприклад, контакти центрів надання адміністративних послуг, в які необхідно звертатися для «прописки» чи «виписки», можна знайти на відповідних сайтах для Києва, Харкова, Львова, Одеси, Дніпропетровської області.


    2. Чи обов’язково особисто подавати документи для реєстрації чи зняття з реєстрації місця проживання («прописки» чи «виписки»)

    Щодо реєстрації місця проживання.

    Частинами 2 та 9 ст.6 Закону, пунктами 6 та 8 Правил реєстрації місця проживання передбачені випадки, коли особисто подавати документи до органу реєстрації не обов’язково і це може зробити інша особа.

    Так, у разі якщо особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації – це може зробити її законний представник (батьки дитини, опікуни чи піклувальники) або представник на підставі нотаріальної (або прирівняної до неї) довіреності.

    Крім того, особа може не йти особисто подавати документи до органу реєстрації, а доручити це відповідному співробітнику «ЖЕКу» або «ОСББ» за місцем свого проживання (посадовій особі виконавців послуг з управління багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку).

    Також, що стосується новонародженої дитини, – документи для реєстрації місця її проживання можуть бути подані під час проведення державної реєстрації народження дитини через органи державної реєстрації актів цивільного стану (у побуті ЗАГС чи РАГС) або під час подання заяви про призначення допомоги при народженні дитини через органи соціального захисту населення.

    Щодо зняття з реєстрації.

    Ч.1 ст.6, ч.2 ст.7 Закону, пп. 4, 24 Правил передбачають, що реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання. Іншими словами, у разі «прописки» за новою адресою не потрібно попередньо окремо подавати документи про «виписку» зі старої адреси.

    Вспомните новость: Будут штрафы, если своевременно не пропишешся - украинцев обязали становиться на учет при переезде
    3. У який строк після зняття з реєстрації («виписки») необхідно зареєструвати нове місце проживання («прописатися»)

    Відповідно до ч.1 ст.6 Закону та п.4 Правил особа зобов’язана зареєструвати своє місце проживання протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації попереднього місця проживання та прибуття до нового. Про цей строк можна не думати, якщо, як зазначалося вище, здійснити реєстрацію за новим місцем проживання одночасно зі зняттям з реєстрації за старою адресою.

    Новонароджена дитина має бути зареєстрована за місцем проживання батьками протягом 3 місяців з дня державної реєстрації її народження.
    4. Яка відповідальність та покарання за несвоєчасну реєстрацію місця проживання та проживання без реєстрації («прописки»)

    Відповідальність за проживання без реєстрації місця проживання передбачена ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо таке правопорушення вчинене вперше, то воно тягне за собою лише попередження, якщо ж повторно (тобто особою, яку протягом року вже притягали до відповідальності за це), – законом передбачено накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).
    5. Які документи необхідно подати для реєстрації місця проживання («прописки»)

    Відповідно до ст. 6 Закону, пп. 9,18 Правил для реєстрації місця проживання необхідно подати:

    1) письмову заяву;

    2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;

    До таких документів відносяться: паспорт громадянина України; тимчасове посвідчення громадянина України; посвідка на постійне або тимчасове проживання; посвідчення біженця тощо. Якщо питання стосується дитини у віці до 16 років – подається свідоцтво про народження.

    3) квитанція про сплату адміністративного збору;

    Адміністративний збір станом на 2017 р. складає 27,2 грн. (якщо звернення здійснено у передбачений законом 30-денний строк) або 81,6 грн. (якщо звернення здійснено з пропуском цього строку).

    4) документи, що підтверджують право особи на проживання в даному житлі;

    Найбільш поширеними документами такого типу є свідоцтво про право власності; ордер; договір найму (піднайму, оренди); рішення суду про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання.

    У разі відсутності зазначених в цьому пункті документів реєстрація місця проживання особи може бути здійснена за згодою всіх власників житла. Зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітньої дитини за адресою реєстрації її батьків.


    Згадайте новину: По штамп про прописку — у сільраду

    5*) військовий квиток або посвідчення про приписку;

    *Лише для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на
    військовому обліку.

    6*) заява про зняття з реєстрації попереднього місця проживання особи;

    *Лише у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

    7*) документ, що підтверджує повноваження особи як представника та документ, що посвідчує особу такого представника;

    *Лише у разі подання заяви не особисто, а представником.

    Найчастіше таким документом є нотаріальна (або прирівняна до неї) довіреність.

    Цей пункт не поширюється на випадки, коли документи про реєстрацію подаються батьками або усиновлювачами малолітньої дитини.

    Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

    Законом прямо заборонено вимагати для реєстрації місця проживання подання інших (ніж наведено вище) документів (ч.8 ст.6 Закону, п.18 Правил).
    6. Які документи необхідно подати для зняття з реєстрації місця проживання («виписки»)

    У випадку, коли зняття з реєстрації місця проживання здійснюється окремо (тобто не одночасно з «пропискою»)           відповідно до ст.7 Закону, п.26 Правил подаються:

    1) документ, який є підставою для зняття з реєстрації;

    Найчастіше таким документом є заява. Також у відповідних випадках це може бути свідоцтва про смерть; судове рішення про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; інші документи, які свідчать про припинення підстав на право користування житловим приміщенням (наприклад, закінчення строку дії договору оренди житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (для гуртожитків на час навчання), відчуження житла).

    2) документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання;

    Найчастіше це паспорт громадянина України. Також, такими документами можуть бути тимчасове посвідчення громадянина України; посвідка на постійне або тимчасове проживання; посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист. Якщо питання стосується дитини у віці до 16 років – подається свідоцтво про народження.

    3) квитанція про сплату адміністративного збору;

    Станом на 2017 р. адміністративний збір дорівнює 27 грн. 20 коп.

    4*) військовий квиток або посвідчення про приписку;

    *Лише для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на
    військовому обліку.

    5*) документ, що підтверджує повноваження особи як представника та документ, що посвідчує особу такого представника;

    *Лише у разі подання заяви не особисто, а представником. Наприклад, нотаріальна (або прирівняна до неї» довіреність.

    Найчастіше таким документом є нотаріальна (або прирівняна до неї) довіреність.

    Цей пункт не поширюється на випадки, коли документи про реєстрацію подаються батьками або усиновлювачами малолітньої дитини.

    Також необхідно звернути увагу на деякі особливості окремих випадків зняття з реєстрації дітей:

    - у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами зняття з реєстрації місця проживання дитини, якій не виповнилося 14 років, разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, (тобто необхідний візит обох батьків до органу реєстрації) або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

    - зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

    - зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки і піклування.

     

    Згадайте новину: В Україні змінили правила "прописки". Тепер зареєструватись можливо за один день.
    7. Де реєструватися («прописуватися»), якщо проживаєш в кількох місцях

    Згідно з ч.10 ст.6 Закону, п.7 Правил реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. Якщо ж особа проживає у кількох місцях, вона «прописується» за власним вибором за однією з цих адрес. Саме за цією зареєстрованою адресою проживання і буде вестися офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції особі.
    8. Скільки коштує реєстрація місця проживання («прописка») та зняття з реєстрації («виписка»)

    За реєстрацію та зняття з реєстрації сплачується адміністративний збір (як зазначалося вище, квитанція про його сплату подається разом з пакетом документів). Відповідно до ст.11-1 Закону за реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання
    сплачується:

    - 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати (станом на 2017 р. – 27 грн. 20 коп.) – якщо звернення здійснено у передбачений законом 30-денний строк (тобто без прострочення);

    - 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати (станом на 2017 р. – 81 грн. 60 коп.) – якщо звернення здійснено з пропуском передбаченого законом 30-денного строку.

    При цьому, якщо реєстрація місця проживання здійснюється одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання – адміністративний збір стягується лише за одну адміністративну послугу (тобто окремо сплачувати збір за зняття з реєстрації та ще раз за реєстрацію не потрібно).
    9. У який строк реєструють місце проживання та знімають з реєстрації («прописують» та «виписують»)

    Відповідно до ч.1 ст.6, ч.2 ст.7 Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», п.4 Правил реєстрації місця проживання – процедура «прописки» чи «виписки» здійснюється в день подання документів.

    Джерело: Pozovhttp://protokol.com.ua/ua/reestratsiya_ta_znyattya_z_reestratsii_mistsya_progivannya_(_propiska_ta_vipiska_)_v_ukraini/
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Сб Квіт 29, 2017 11:23 am

    Olga Datsko поширила посилання.
    1 год

    Для тех, кто ездит. Изменения в правилах.

    Временный порядок. Перезагрузка Posted on 28.04.2017 by Anton Gorodetsky in Пропускная система и КПВВ // 0 Comments В понедельник, 24 апреля, на официальном сайте СБ Украины появился новый Временный порядок пересечения линии соприкосновения № 222-ог от 14.04.2017. Это основной документ, согласно которому осуществляется контроль за пересечением линии разграничения, документ, от знания которого напрямую зависит возможность свободного передвижения, нервы, здоровье, а в некоторых случаях и жизнь людей, чьи судьбы поделила линия разграничения. Печально, что факт опубликования нового Временного порядка сотрудники СБУ не сочли достойным вынесения в раздел “новости”, просто заменив старый Временный порядок на новый, не уведомив об этом общественность. Мы, в буквальном смысле слова “ловили” тот момент, когда он появится на сайте. Итак, что же поменялось в порядке пересечения линии соприкосновения для простых людей согласно новому Временному порядку № 222-ог? Во-первых, разрешение (пропуск) теперь бессрочное. Согласно предыдущим редакциям действие пропуска ограничивалось сроком в один год. Сейчас эта норма пересмотрена. Пропуск может оформляться для единоразового пересечения линии соприкосновения по маршруту следования и обратно (поездку при таком типе пропуска необходимо совершить в течение 20 дней с момента его оформления) или многократного (без ограничения срока действия) въезда на неконтролируемую (контролируемую) территорию и выезда из нее через любые действующие КПВВ (п.7.6). Исходя из общеправовых принципов, документы, действие которых на момент вступления в силу изменений о продлении было действительным — имеют силу, если не указано обратное. Но, как показывает практика, Временный порядок и аналогия права вещи не всегда совместимые. Мы прекрасно помним, как после запуска электронного ресурса для оформления разрешений на пересечение линии соприкосновения СБУ обещало автоматически продлить срок действия бумажных пропусков до новогодних праздников (дело было перед началом 2016 года) и перенести их в электронные реестры. На практике у многих пропуска оказались не продленными, а праздник испорченным — людей разворачивали на КПВВ, аргументируя это тем, что пропуск “уже всё”. В результате люди были вынуждены просто переоформлять их повторно. Так что пока не ясно, будут ли бессрочными пропуска, полученные до принятия нового Временного порядка, или бессрочный характер действия пропусков автоматически распространится и на уже действующие. Тем более, что к нам буквально сегодня поступила информация о случаях, когда статус пропуска, срок действия которого должен был закончиться уже после опубликования нового Временного порядка отображается как “истекший”. Мы уже подготовили запрос в СБ Украины по этому вопросу и надеемся в ближайшее время получить официальные разъяснения. Обратите внимание, появилась норма, согласно которой в заявках на получение пропуска должны быть заполнены все обязательные графы, иначе заявка просто не будет рассматриваться. Также, расширен перечень транспортных средств которыми может осуществляться вывоз личных вещей из неподконтрольных районов Донецкой и Луганской областей при переезде. Согласно п.5.11 теперь можно «вывозить вещи другим транспортом в случае переезда на жительство» (не только легковым). Разрешается выезд (только выезд) на грузовых транспортных средствах (грузовые автомобили, автобусы, тракторы и т.д.) из временно неконтролируемой территории. Мы этого добивались долгих полтора года … В конце прошлой недели мы писали о случаях, когда людям отказывали в разрешении на проезд через КПВВ, потому что в наличии не было документов, подтверждающих цель выезда и соответственно вывоза вещей. Скорее всего причина этого кроется всё в том же в п. 5.11: ”Разрешается перемещение гражданами с временно неконтролируемой территории личных вещей другими транспортными средствами в случае переезда на жительство…” Каким образом подтверждать ”переезд на жительство”, Временный порядок умалчивает, как и о том, какие документы могут (да и могут ли в принципе, ведь во Временном порядке нигде не написано, что факт переезда необходимо подтверждать) запрашивать для подтверждения этого при пересечении линии разграничения. Перемещение товаров и багажа простыми гражданами регулируется Постановлением №99 от 01.03.2017г. «Об утверждении Порядка перемещения товаров в район или из района проведения антитеррористической операции». (п.1.9 ) Благодаря появившемуся п. 5.1.3. наконец решена проблема перемещения людей с пропиской в “серой зоне” и тех, кто ее посещает, не пересекая фактически линию разграничения. Жители “серой зоны”, которые проживают рядом с линией соприкосновения, могут перемещаться предъявляя паспорт с пропиской на этой территории. Пропуск других лиц, транспортных средств через КПВВ без пересечения линии соприкосновения также осуществляется без разрешения по документу, который удостоверяет личность, но информация о них будет заноситься в “отдельный учет”. Для детей, которые родились в 1998 году и позже, расширен список документов по которым они могут пересекать линию разграничения: теперь это можно сделать, предъявляя либо свидетельство о рождении, либо паспорт (его можно получить в 14 лет), но обязательно с соблюдением пограничного режима (т.е. в сопровождении обоих родителей или же взрослых с доверенностью от них). Изменения касаются не только выдачи разрешения на пересечение линии соприкосновения, но и отказа или отмены (п.7.10). Решение об этом принимаются Координационной группой по поручению и согласованию с руководителем Координационного центра. Соответствующая информация появляется на личной странице заявителя на веб-портале СБУ: решение об отказе в предоставление разрешения — не позднее 20 дней с даты регистрации заявления. решение о прекращении (отмене) — не позднее 10 дней с даты регистрации заявления.” По желанию заявителя информация о принятом решении может быть направлена на электронный адрес, указанный в заявлении. В информации об отказе в предоставлении разрешения или прекращения (отмены) указывается номер заявления на выдачу разрешения, дата принятия соответствующего решения, название КГ, руководитель которой подписал такое решение. Ответственными за обустройство и обслуживание КПВВ по новому Временному порядку стали военно-гражданские администрации. Так что теперь о замусоренной территории, загаженных туалетах, несоблюдении элементарных санитарно-гигиенических норм можно смело жаловаться по на номера ОВГА, так как решать все хозяйственные проблемы КПВВ — теперь их прямая обязанность Донецкая военно-гражданская администрация (для КПВВ “Гнутово”, “Новотроицкое”, “Марьинка”, “Майорское”) — (06264) 8 54 91 приемная. Луганская военно- гражданская администрация (для КПВВ “Станица Луганская”) — 0 800 505 107. По-прежнему не решенным осталось пересечение линии разграничения на легковом автомобиле, водитель которого не является его владельцем и управляет транспортом на основании технического паспорта в котором он указан как лицо, которое “имеет право управлять». Изменения которые мы предлагали для урегулирования этой ситуации не учли. Не закрытым остается и вопрос проезда на «грузопассажирском» транспорте. Относится ли он к легковому? Также как и непонятно, что делать владельцам мопедов и мотоциклов… И по прежнему, из старого Временного порядка в новый, перекочевал пункт 5.9 по которому сотрудники Госпогранслужбы могут отказать в выезде из неподконтрольных территорий любому, кто…не может подтвердить цель своего въезда на подконтрольную территорию. Собственно здесь даже и приличных слов нет… Как подтвердить? Показать список планируемых покупок? Пачку документов, которые доказывают, что девяностолетний дедушка — действительно ваш дедушка? А если поездка к друзьям? Или просто куда-нибудь? В конце-концов, почему человек с паспортом гражданина Украины и оформленным разрешением на пересечение линии соприкосновения должен подтверждать цель поездки? Но тенденция к изменениям всё-таки вселяет надежду. Первые результаты нашей почти двухлетней работы (бессрочный пропуск, выезд на всех автомобилях) наконец-то стали реальностью. пише:
    http://donbasssos.org/28042017/
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Чт Травень 04, 2017 12:36 pm


    Переселенцы получат материальное обеспечение от Фонда соцстраха
    16 Апрель, 2017 1 коментар
    Утвержден механизм предоставления материального обеспечения некоторым категориям граждан
    Материальное обеспечение Фонда соцстраха включает выплаты по временной утрате трудоспособности, по беременности и родам, а также помощь на погребение.

    Механизм предоставления материального обеспечения предусмотрен для следующих категорий населения:

    — лица, состоявшие в трудовых отношениях и добровольно переселившиеся с оккупированной территории;

    — лица, состоявшие в трудовых отношениях с предприятиями, зарегистрированными в зоне АТО, или с бюджетными учреждениями, переехавшими с оккупированной территории, но не обеспечившими свою деятельность надлежащим образом;

    — лица, которым страховщик не выплатил материальное обеспечение по страховым случаям, наступившим в период работы, из-за невозможности установить его местонахождение.

    Для получения материального обеспечения необходимо обратиться лично или через законного представителя в отделение исполнительной дирекции Фонда соцстраха по фактическому месту жительства или регистрации с заявлением и необходимыми документами.

    Расчет помощи производится из средней зарплаты, рассчитанной на основе сведений Государственного реестра общеобязательного государственного социального страхования, путем умножения суммы дневной выплаты, размер которой устанавливается в процентах среднедневной зарплаты в зависимости от страхового стажа, на количество дней, подлежащих оплате.

    Механизм предоставления материального обеспечения Фондом соцстраха некоторым категориям застрахованных лиц утвержден постановлением Фонда соцстраха от 24 января 2017 года № 8.http://vpl.in.ua/pereselentsy-poluchat-materialnoe-obespechenie-ot-fonda-sotsstraha/
    avatar
    Іван


    Кількість повідомлень : 197
    Дата реєстрації : 13.08.2016

    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Іван Нд Травень 07, 2017 6:35 am

    Як відновити соціальні виплати
    Як відновити соціальні виплати

    Ми вже розповідали, за що внутрішньо переміщену особу можуть позбавити соціальних виплат. Юрист Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” Світлана Гаврилюк про те, як їх відновити.

    Нагадаємо, за що позбавлять виплат:

    невиконання передбачених законодавством умов призначення соціальних виплат. Це, наприклад, депозит, що вдесятеро перевищує прожитковий мінімум, або наявність нерухомого майна на підконтрольній території;
    відсутність ВПО за фактичним місцем проживання довше дозволеного строку;
    рекомендація Мінфіну за результатами верифікації соціальних виплат;
    скасування довідки ВПО;
    рекомендації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.


    Відновлення соціальних виплат. Для відновлення соціальних виплат, переселенець подає заяву до органу, що здійснює соціальні виплати за місцем фактичного проживання. До заяви треба додати копію довідки ВПО та показати оригінал.

    Припинили виплати через відсутність за місцем проживання. У такому разі структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом 15 робочих днів з дня отримання заяви ВПО на відновлення виплат проводить перевірку достовірності зазначеної в ній інформації про фактичне місце проживання. За результатами перевірки соцзахист складає акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Його підписують всі повнолітні переселенці. Далі соцзахсит протягом трьох робочих днів вносить подання про відновлення соціальних виплат на розгляд комісій з питання відновлення соціальних виплат, утворених районними держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах рад. Комісія розглядає подання п’ять робочих днів.

    У разі прийняття рішення про відновлення або відмову у відновленні соціальної виплати, комісія не пізніше наступного робочого дня надсилає копію такого рішення до органу, що здійснює соціальні виплати, та структурному підрозділу соцзахисту.
    Орган, що здійснює соціальні виплати, відновлює їх з місяця, у якому надійшла заява ВПО, та повертає недоотримані кошти відповідно до законодавства.

    Припинили виплати за рекомендації Мінфіну. Припиняються з дня припинення виплат ПАТ “Державний ощадний банк України” або з дня скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

    Соціальні виплати відновлюють через два місяця після їх припинення. Це відбувається за рішенням комісії, що прийняте на підставі подання структурного підрозділу соцзахисту, яке внесене разом із актом обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Відновити виплати можуть і з місяці їх припинення, якщо ВПО перебуває у складних життєвих обставинах і з поважних причин не виконала вимоги структурного підрозділу.

    Припинили виплати за результатами їх верифікації. У такому разі соцвиплати поновлюють з місяця, що настає за тим, в якому було усунуто факти, виявлені під час верифікації.

    Припинили виплати через скасування довідки ВПО. Повторне призначення соціальних виплат можливе лише через шість місяців після виконання всіх процедур, необхідних для їх призначення.

    ВАЖЛИВО! Суперечки, що виникають внаслідок розгляду поновлення або припинення соціальних виплат, вирішуються у судовому порядку.

    За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

    Спонсорований контент


    Юридическая помощь, законы, постановления. - Сторінка 6 Empty Re: Юридическая помощь, законы, постановления.

    Повідомлення автор Спонсорований контент


      Поточний час Чт Лист 21, 2024 6:29 pm